Život s ženou

Vítejte v nové části mého webu věnované převážně mužům. Mužům, kteří chtějí zlepšit svůj vztah s bytostí tak komplikovanou a složitou jakou je žena. O odbornou analýzu, návody na soužití a rozbor této složité lidské bytosti se pokoušelo mnoho vzdělaných jednotlivců i celé skupiny vědců. A výsledek? Řekněme, že jsme o něco blíž k poznání.

  • Víme, že vousy po holení na umyvadle na ně působí jako červený hadr na býka.
  • Víme, že někdy je celkem hravě rozpláče třeba naše hymna na konci vítězného sportovního utkání, ale jindy s jejich obličejem ani nehne "řádění" hurikánu Matthew na Floridě a Bahamách.
  • Víme, že orientace v terénu jim dělá značné problémy a jsou schopny zabloudit třeba v metru, ale hravě nám při sledování televize udají přesnou polohu potítek na zápěstí v naší skříni, když slyší, jak postupně propadáme zoufalství a beznaději jejich hledáním.
  • Víme, že někdy na naši otázku, na kterou očekáváme odpověď holou větou, odpoví monologem v délce celovečerního filmu a jindy, když máme (hlavně po návratu z filozofické diskuze o politické situaci v zemi a sportu - z hospody) chuť na dlouhosáhlou debatu o čemkoli, odpoví jedním slovem.
  • Víme, že si nemůžeme být jisti zatočením vlevo, i když nám je to nahlas a zřetelně nařízeno a stejně tak si nemůžeme být jisti, že ANO je skutečně ANO a není myšleno jako zápor.

Takto bych mohl pokračovat výčtem všeho co o "fenoménu" zvaného ŽENA víme, ale i tak je naše poznání této bytosti asi tak daleko, jako znalosti lidstva o vesmíru.

Co ovšem s určitostí víme, že funguje s pravidelností a přesností švýcarských hodinek, jsou pravidelně se opakující dny různých nálad a stavů (podrobně popsané v knížce Cyklická žena od Mirandy Grey). Jsou to:

1.       Takzvaná Menstruační fáze - začíná prvním dnem menstruace a trvá 6 dní.

V době této fáze žena potřebuje klid a odpočinek a na vaše třeba jen vtipně míněnou poznámku: "Ty budeš dnes vařit vleže?", se vám může dostat přinejlepším pohledu lvice na lovu. Je to také období fyzického útlumu, takže návrhy na túru, nebo pozvánka "zařádit" si v aquacentru, jsou předem odsouzeny k zániku.

2.       Takzvaná Dynamická fáze - začíná asi týden před ovulací, tedy cca 7 den po menstruaci.

 Toto období se myšlení ženy nejvíce přibližuje k myšlení mužskému. Dominuje akce, síla, rychlost, sebejistota, logika, netrpělivost, nové projekty, práce, úkoly. Tady máme pánové prostor k "vyložení karet". Tedy pokud vás něco trápí nebo chcete koupit třeba nové sportovní auto, které je co do praktičnosti dost nevýhodné, ale i tak se do zavazadlového prostoru se vejdou všechny nejdůležitější věci (tenisové rakety, golfové hole a 2 páry tenisek), tak v tomto období je ta nejvhodnější doba. Neříkám, že dostanete souhlasné stanovisko, ale máte jistotu, že nepřijdete k fyzické újmě a diskuze se obejde pouze ve verbální rovině.

3.       Ovulační fáze - začíná přibližně 14 den po menstruaci.

Pro toto období je v životě žen charakteristické: péče o druhé, optimizmus, týmová práce a krása.

V tomto období se nemusíme bát požádat o masáž, nebo v době sledování ligy mistrů poprosit o lehkou večeři (pivečko - i když bude potřeba zaběhnout do večerky a chipsy). Pozor! S požadavky nepřehánět, jelikož se blíží období, ve kterém je nejlepší naplánovat si služební cestu a to:

4.      Předmenstruační fáze -  začíná někdy kolem 21 dne po menstruaci a trvá do další.

Je to období velké přecitlivělosti, poklesu energie ale taky strachu a obav a to téměř ze všeho. V tomto období obyčejné ANO, může znamenat NE a naopak. Nedoporučuji sledovat zprávy, nebo i pro vás bezvýznamná informace o vzrůstu nezaměstnanosti, může u vaší "polovičky" vyvolat paniku a vy budete muset dlouho dokazovat, že vás určitě nevyhodili z práce.

Dokonalou znalostí těchto cyklů, se úspěšně dokážeme vyhnout zbytečným konfliktům a situacím, které nám ubírají energii i prostor.

"Vězte, že čím je žena spokojenější, tím víc svobody a prostoru se nám dostává."

Na těchto stránkách nechci konkurovat vzdělaným psychologům a učeným vědcům. Chci na vlastních příkladech poukázat, že vzájemným poznáváním a empatií můžeme vybudovat krásny a smysluplný vztah, ve kterém najdeme tolik hledanou lásku a štěstí.

Tady je první z nich:

Když NE znamená ANO