Příběhy z praxe

Příběh Lucie

Na kraniosakrální terapii jsem začala chodit na doporučení mojí kolegyně z práce, která z ní byla nadšená a vyprávěla úžasné příběhy, jak moc jí tato terapie pomohla. Měla jsem za sebou čerstvou zkušenost s rozvodem, období vlastního odmítání a nepřijímání své osoby a vše se samozřejmě podepsalo i na mém zdravotním stavu. Hledala jsem sama sebe, chtěla jsem se cítit vyrovnaně a po roce chození na klasické terapie jsem pořád neměla pocit, že jsem toho dosáhla. Změna nastala až po několika návštěvách kraniosakrální terapie. Už první terapie mě přesvědčila o tom, že to je to, co jsem hledala, že mi může pomoci. Během ní jsem konečně po dlouhé době našla odpovědi na otázky, proč některé věci mám a proč mě trápí. S každou další terapií jsem se dostávala víc a víc k sobě a čím dál víc se mi otevírala možnost tolik vytouženého stavu vyrovnání. Začala jsem se na svět kolem sebe dívat jinak, na věci, které mne potkali. Začala jsem přijímat sama sebe.

Postupem času se začal zlepšovat i můj zdravotní stav a to i díky autopatii, kterou mi Adinka doporučila a kterou mě provedla. Stala jsem se vnitřně mnohem klidnější, otevřelo se mé ženství a celkově mám pocit většího vnitřního míru. Kraniosakrální terapie mi umožnila neskutečné zážitky, na které do konce svého života nezapomenu. Vím, že ještě nejsem na konci svého hledání, ale už to, kde se dnes nacházím, mě neskutečně těší a největším dárkem za to úsilí je miminko a naše vznikající rodina plná lásky.

Děkuji moc Adinko za vše

Lucie z Prahy

Příběh Nory

Jsem věřící, vždy jsem byla. Moje víra v Boha byla založena na výchově, teorii a přání věřit ve spravedlnost. Spravedlnost jsem neviděla kolem sebe ani ve svém životě, přes víru v Boha jsem již v dětství často byla nešťastná. Kraniosakrální terapie kompletně změnila můj přístup k Bohu, ke zdraví a nemoci i k dění ve světe.  K víře se přiřadil vnitřní pocit něčeho krásného a posvátného, co je uvnitř mě a co se při léčení aktivuje. Cítím Boží esenci v sobě, zažívám pocit radosti, bezpečí a jistoty, že i věci, kterým nerozumím, se dějí z nějakého důvodu a mají svůj mě skrytý smysl. Když ležím u paní Adiny na lehátku, vše je jasné, celý Vesmír i já jsme v pořádku, všechno plyne lehce a přirozeně. Vysvětlit rozumem a logikou tento proces neumím.
Myslím, že nejlepší je to prožít na vlastním těle a ve vlastní duši.

Nora Chvojková

Příběh slečny I. - věk 27

Slečna I. přišla do mého salonu s velkými psychickými problémy. Brala antidepresiva, ale její život se jí nelepšil. Nemohla spát a měla velmi silné stavy úzkosti.  Přišla s následující prosbou: "Chtěla bych začít fungovat normálně, a pokud to půjde vysadit prášky, protože cítím,že mi nedělají dobře"

Začaly jsme s terapií, prošly jsme několika bolestnými stavy, které se dotkly vzpomínek na dětství, kdy byla od svého otce bita a ponižovaná. Při každém sezení jsme pomalu "odlupovaly" nánosy, které jakoby držely tělo v napětí a bolesti. Během naší práce slečna I. brala stále antidepresiva. Po 7 terapii začala cítit změny. Říkala: "Cítím zvláštní vnitřní sílu". Zkusily jsme po 10 sezeních udělat pauzu. Měla jistotu, že pokud by se stav zhoršoval, spojíme se a opět budeme v terapii pokračovat. Po 3 měsících mne slečna I. opět navštívila. Čekala jsem, co se za ty tři měsíce stalo a změnilo. I. přestala brát prášky, odešla z nefunkčního vztahu a začala dělat práci, která jí moc baví a která byla jejím dávným snem.  Domluvily jsme se, že občas uděláme terapii, na upevnění pohodového stavu.

 Děkuji slečně I. jejímu tělu, technice Kraniosakrální  biodynamiky a věcem mezi nebem a zemí.

Adina

Příběh pana J.  - věk 70

J. za mnou přišel se silnou bolestí tenisového lokte. Během úvodního rozhovoru, jsem zjistila, že pan J. v mládí často trpěl problémy s krční páteří.

Po úvodním rozhovoru, jsem se rozhodla zaměřit terapii na pojivové tkáně a tekutost systém. Při prvním doteku nás tělo vedlo k krčnímu obraty C7 a začala se ozývat bolest hlavy (dříve na bolesti hlavy velmi trpěl). Pokusila jsem se první bolesti uvolnit a pomalu přešla na paži a celý pletenec ramenní. Ruka začala cukat a tkáň se začala uvolňovat. Bolest ustávala. Pan J. přišel ještě 3- krát až nakonec bolest lokte úplně ustala a on může opět hrát svůj milovaný tenis.

Děkuji

AdinaPříběh Petry

Psal se rok 2015. Rok, který se měl do mého života zapsat již navždy. Po mnoha krásných letech společného vztahu jsme se s přítelem rozhodli založi rodinu. Plán to byl krásný, nicméně realita, kterou život přinesl, byla trochu jiná. Trvalo čtyři dlouhé roky, než si "mé tělo našlo cestu k mé duši".

Deset let používání hormonální antikoncepce učinilo své. Po jejím vysazení jsem přestala menstruovat. Řešením gynekologa byly léky, což jsem odmítla. Věřila jsem, že tělo potřebuje jen svůj čas ... a tak jsem čekala. Po 19-ti měsících jsem začala spontánně znovu menstruovat. Toužené miminko však stále nepřicházelo. Netušila jsem, kde je problém. Věděla jsem jen to, že existuje mnoho cest, kterými se můžu ubrat. Hluboko uvnitř jsem cítila, že žádná z těchto cest by neměla být cestou západní medicíny. A tak jsem znovu začala věřit, že mé tělo potřebuje jen svůj čas...

Metoda detoxikace C.I.C, homeopatie, čínská medicína, rehabilitační léčba dle Dinah Rodriguez, jógové terapie, rehabilitační léčba dle Ludmily Mojžíšové, mobilizace kostrče pomocí fyzioterapie per rectum, bylinky, ajurvéda, bezlepkové stravování, vyloučení prostých cukrů, fyzická aktivita. To je výčet všeho, co jsem pro své "uzdravení" absolvovala. Tehdy z mého pohledu nic nepomáhalo. Dnes vím, že to bylo zcela jinak. Každá z uvedených věcí mě posouvala správným směrem.  Tou dobou jsem to však neviděla a začala jsem pochybovat. Pochybovat o tom, zda se někdy vůbec rodiny dočkám, pochybovat sama o sobě, kde jsem udělala chybu. Jako poslední možnost jsem viděla právě klasickou západní medicínu. Podstoupila jsem kolotoč lékařských vyšetření a vyslechla různé diagnózy, které bolely, v hlavě zakořenily a na dlouhou dobu tam zůstaly.

Závěr lékařů: endometrióza rektovaginálního septa vysokého stupně - navržen chirurgický zákrok se zavedením dočasného vývodu, polycystické vaječníky - nemožnost samovolné ovulace, nulová pravděpodobnost otěhotnění přirozenou cestou a minimální pravděpodobnost otěhotnění za pomoci asistované reprodukce.

"Tak to prostě je a bude, když to řekli zkušení lékaři", znělo mi hlavou. Zůstala jsem zcela bez víry v sama sebe, zcela na dně. A tak jsem znovu začala věřit, tentokrát však v nezvratnost této situace. V mých očích jsem vyčerpala všechny možnosti.

A pak jednoho květnového dne r.2018 jsme se na ulici potkaly. Dnes už obě víme, že to tak mělo být. Byl to den, který mě změnil celý život. Byl to Den, kdy jsem Adinku potkala. Nikdo a nic mi do té doby nepomohlo tak, jako ona. Každá terapie, kterou jsem s ní absolvovala byla návodem, impulzem, zamyšlením, uvědoměním a sebepoznáním. Trvalo dlouho, než mě Adinka naučila pochopit, že nemám léčit jen své tělo, neplodnost, ale především duši, která celou tu dobu volala o pomoc. Přečetla jsem mnoho knih, přeříkala nespočet afirmací, vizualizací, proplakala mnoho terapií, překonala v sobě mnoho
studu a nevyřčených slov, odpustila mnoha lidem a začala jsem se cítit o mnoho lépe. Vrátila se mi radost do života, začala jsem věci vnímat a řešit jinak,začala jsem se soustředit na mé potřeby ...

Dnes pod svým srdcem nosím nový život a vím, že nikdy už nebude nic jako dřív!

Srdečnost a lásku, kterou nejen do své práce Adinka dává, by měl mít každý a svět by byl úplně jiný. Dodnes mě fascinují její odborné znalosti, lidskost a připravenost na každou terapii. Je naprostým profesionálem. Dnes zpětně vidím, že nejdůležitější byla víra v sebe, své pocity. Nenechat se nikým a ničím odradit od svého vnitřního hlasu, svého JÁ.

Přeji všem, kteří stejně jako já bloudili, aby svou cestu našli právě s kraniosakrální terapií.

Vzkaz pro Adinku:

Vždy jsi pro mě byla inspirací a vzorem, navždy Ti budu vděčná, že jsi mi vrátila víru, tolik jsi mě podporovala a stále podporuješ, darovala mi nový život a směr, který jsem nemohla najít.

Navždy s láskou a pokorou.

Děkuji Ti

P.