Vyjádření klientů

Pan Jaroslav

Před více než půl rokem jsem se poprvé setkal s pojmem kranio-sakrální biodynamika. Setkání to bylo vlastně náhodné, nevím o zdravotním problému, ani význačné poruše duševní. Napoprvé jsem se do krania zamiloval. Nevěděl jsem nic o energiích, nic o egu, nic o čakrách. Tušil jsem lymfatický systém. Ani teď nevím o mnoho více. Nevěděl jsem nic o psychofyzickém systému. Nevěděl jsem o více rozměrech vnímání. Nevěděl jsem jak funguje vlastní systém terapie. Nevím to ani v této chvíli. Cítím se dobře. Vím kde hledat zdroje energie, vím kde hledat radost. Chápu souvislosti, o kterých jsem netušil. neznamená to, že umím, neumím vlastně nic, jen vím, co bych umět chtěl. Uvědomuji si touhu cítit se dobře.

Kranio mi pootevírá dveře. Nový život. smysluplný. Cesta. Nové myšlenky. Vše je o tom samém, vše je jednoduché, vše do sebe zapadá. Historie skrývá skutečnost, budoucnost není. Každá sněhová vločka má na zemi své místo, kam dopadne. Opravdový je jen přítomný okamžik. Cítím se velmi dobře. Mám změněné priority. Klid a pohoda, především. Zhluboka se nadechnout a vnímat, vnímat cokoliv skutečné. Ne představy, které jsou jen v hlavě. Cítím se opravdu velmi dobře.Vnímám kranio, jako jednu z cest, která mne postavila na startovní čáru. Vnímám kranio, jako strážce, který mi dá signál, když sejdu z cesty. Vnímám kranio, jak citlivě vyrovnává rozdíly. Ego a nánosy minulosti, emoce. Kranio není jen vlastní terapie, vleže na lůžku, příjemné i dosud nepoznané pocity. Je to i osobnost terapeuta, energie. Vlídná a užitečná slova.

Děkuji.

Paní Eva

Trvalo několik měsíců, než jsem se dostala přímo na svou první terapii. Jedna z mých kamarádek viděla v jakém stavu jsem a neustále dokola mi vysvětlovala, že si myslí, že kranio mi pomůže. Vždycky jsem to odložila. Potřebovala jsem mít vše vysvětlené, pevně uchopené, jasné, vysvětlitelné a tento způsob práce se mi tak úplně nezdál. ALE... Jednou jsem se odhodlala a skutečně se objednala. Můj první zážitek byl neskutečný. Poprvé v životě jsem cítila, že mám nějakou vnitřní energii, se kterou se dá navíc pracovat. Když se mi pak poprvé podařilo propojit energii v celém těle bylo to opravdu neskutečné. Vnitřní síla, kterou jsme schopni v sobě najít je obrovská a osvobozující. Díky kraniu se dívám na věci jinak, více vnímám samu sebe a cítím, že to, co je opravdu potřeba je můj vnitřní klid, který jsem nalezla a snažím se, aby byl mým společníkem.

Děkuji

Paní Monika

Pokud bych měla rozdělit své zkušenosti na skupiny podle toho, co mi kranio dalo a vzalo, tak ve skupině "DALO" bych rozhodně uvedla, že pociťuji přínos v otevřenějším přístupu k sobě samé - dokážu lépe poznat, když se snažím sama sebe nějakým způsobem oklamat či obelhat. S tím je spojený i pocit jistého přiblížení se k podstatě sebe jakožto člověka či lidské bytosti ve světě, intenzivnějšího vnímání fyzického těla jako součásti své osoby a sleduji jistý posun i v oblasti vyšší sebeúcty a sebevědomí, kdy se snažím s pomocí krania na sobě pracovat a více si sama sebe vážit a nenechat se např. při jednání s "agresory" zahnat do kouta.

Rovněž mám pocit lepšího pochopení svých blízkých, rodinných vztahů a jejich vzájemného fungování. Podařilo se mi také se vrátit k některým koníčkům z dřívější doby, které mě bavily a postupně ze života vymizely - hudba, kreslení, zpěv. Co se týká fyzické stránky, tak z dlouhodobějších změn bych v neposlední řadě uvedla ustálení pravidelnosti menstruačního cyklu, odstranění tiku v oku a pomocí naučených technik zlepšení kvality spánku.

Do skupiny toho, co mi kranio "VZALO", bych zařadila ztížení možnosti zakrývat své reálné životní problémy jinými vytvořenými "pseudoproblémy", k čemuž jsem měla a mám sklony. Vzhledem k tomu, že sama sebe dokážu postupně lépe v tomto směru odhalit, je tahle hra na schovávanou těžší (což je ve výsledku vlastně pozitivní fakt, ale mysl to nese poněkud nelibě). Obecně mám pocit, že jsem díky kraniu přehodnotila některé své postoje a přístupy ke světu a životu, dívám se na věci více "globálně" a snažím se ukotvit sebe sama tak, abych byla  spokojená. To s sebou ale často přináší změny, které jsou někdy nepříjemné, protože narušují ustálený stav mých zvyků a zlozvyků.

Děkuji