Rodina z Opavy

Náš příběh

Moc zdravím,

Jmenuji se Michaela Marešová, je mi 32 let, bydlím v Opavě jsem nevidomá, spálili mi sítnici ještě v inkubátoru a mám manžela, který je také nevidomý. O zrak přišel také v inkubátoru. Společně máme dvě děti dcerku Ilonku, které budou v listopadu 4 roky, a synka Patrička, kterému byl v červenci 1 rok. S manželem Markem jsme se poznali přes internet na seznamce pro postižené v květnu v roce 2010 jsme spolu začali chodit a v prosinci roku 2010 jsme se vzali. Po miminku jsme hrozně moc toužili, nešlo přirozenou cestou, tak jsem podstoupila umělé oplodnění a v roce 2014 v listopadu se narodila naše  cerka, je to naše všechno, naše vymodlené miminko. Manželovi řekli, že nemůže mít děti, tak sme vůbec nečekali a nepočítali s tím, že by se nám v roce 2016 mělo narodit druhé děťátko. Jelikoš zázraky se dějí, otěhotněla jsem přirozeně a v roce 2016 se narodil náš nádherný chlapeček Patriček. Bydlíme v
Opavě.. Mezi mé záliby patří, počítače, zajímám se o vesmír o psychologii, ráda pomáhám i druhým lidem, zajímá mě autizmus.

Manžel se jmenuje  Marek Mareš, je mu 28 let. V roce 2013 jsme si koupili byt na hipotéku. Realitní kancelář, přes kterou jsme byt zařizovali, se zdála být slušná, ale neřekli nám podstatné závady bytu. Při prohlídce s vidící kamarádkou závady nebyly vidět, protože vše bylo zamaskované koberci a nábytkem. Dle mého názoru si mysleli, že když jsme nevidomí, tak že na závady nepřijdeme. Přišlo mi, že když jsme se sem nastěhovali, spousty závad  dělaly úmyslně, než se odstěhovali. Moje zájmy jsou literatura a historie. Společnými zájmy jsou děti, se kterými chodíme na procházku na hřiště, není nic krásnějšího než jejich rozzářená očka a jejich úsměv na tváři, to sice nevidíme očima, ale srdcem ano!

Naším obrovským snem je, dát byt dohromady tak, aby bylo vše vpořádku, aby byl bezpečný kvůli dětem, aby jsme neustále nenacházeli skryté závady. Děti jsou pro nás nejdůležitější na světě, jsou světýlka našeho života.

Proto prosím, pokud by se našel nějaký sponzor, který by nám trošku finančně vypomohl, aby se rekonstrukce mohla uzkutečnit, byla bych nejšťastnější na světě. Děkuji moc,

Michaela Marešová

michala.mares@gmail.com