Co s tím

I když se zdá vzhledem k rozsáhlosti problematiky, že východisko bude velice složité najít, jde opravdu jenom o zdání. Východisko je kupodivu velice jednoduché. Je to: PRAVDA! Mluvit s partnerem a vůbec s kýmkoli otevřeně a bez lži, je jediným východiskem, jak můžeme daný vztah očistit, zkvalitnit a uzdravit. Následně se takovým způsobem může uzdravit celá společnost.


"Pravda je nejúčinnějším antibiotikem nemocných vztahů mezi
lidmi."

Mluvit pravdu, znamená mluvit o tom, co skutečně cítíte, co vás trápí a co skutečně chcete. Nemůžete od druhého člověka očekávat, že vám s vaším problémem pomůže, pokud mu podáte neúplné, nebo nepravdivé informace. Děláme to ovšem všichni a tím nejčastějším důvodem je: Být v očích toho druhého lepší nežli jsem. Proč to nedělat nádherně vystihl jeden z nejlepších kytaristů všech dob a frontman skupiny Nirvana Kurt Cobain:


"Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován
pro to, co nejsi."


 

Není krásnějšího pocitu, jako je pocit, když vás lidi berou takových, jací jste. Milují vás a ne obraz, který o sobě vytvoříte prostřednictvím lží. Pokud založíte svůj partnerský život na vzájemné úctě, toleranci a hlavně upřímnosti, přinese to nejenom ozdravení samotného vztahu, ale co je hlavní, stoupnete na ceně sami před sebou. Budete si sami sebe víc vážit a ten kdo si váží sám sebe, umí si pak vážit ty druhé. Hlavně muži by si měli sáhnout do svého svědomí a se ctí vstupovat už do samotného vztahu. Neslibujte ženám to, co nejste schopni dodržet, jenom proto, abyste dosáhli svých cílů. Buďte chlap a čestně řekněte:


"Nedokážu Ti být věrný po celý život, protože se mi líbí i
ostatní ženy, ale můžu Ti slíbit, že se o Tebe budu vzorně starat."


 

Ostatní pak nechte na partnerce. Jestli jí to bude postačovat, tak je vše v pořádku. Pokud bude na tom stejně tak jako vy a řekne vám to narovinu, stojíte před rozhodnutím, jestli s takovou partnerkou chcete žít anebo ne. Pokud se ovšem rozhodnete a slíbíte své partnerce věrnost, jste povinen svůj slib dodržet, pokud jste opravdový muž, stojíc si za svým slovem. Jenom za těchto podmínek může svazek fungovat a vy oba můžete být šťastni. Může se ovšem stát, že vám z nějakého důvodu přestane partnerka vyhovovat a přestanete si rozumět. Záměrně mluvím o partnerovi, protože jsou to většinou muži, kteří si z nevěry těžkou hlavu nedělají a považují ji za utužení partnerského vztahu. Tedy pokud vám partnerka přestala vyhovovat a něco vám na ní vadí,
schází, nebo prostě ani nevíte důvod, proč se od ní citově vzdalujete, tak musíte udělat jediné. Mluvit s ní!


"Přemýšlet o tom co nás trápí a neříct to, je jako čekat na
výhru a nikdy tiket nepodat!"

Proto, cokoli máte na srdci, mluvte o tom. Jedině tak můžete najít řešení toho, co vás trápí. To je první a základní předpoklad dobrého fungování vztahu.